Все про труби та димоходи в лазні: матеріали для пристрою димоходу, вибір відповідних труб

Будівництво лазні саме собою є досить складним та відповідальним заняттям. У процесі зведення необхідно врахувати безліч тонкощів і особливостей, покликаних зробити приміщення не тільки функціональним, але і максимально комфортним. Одним з подібних моментів є зведення опалювальної системи, необхідної для обігріву приміщення та одночасно вентиляційної системи. Як правило, складається вона з печі та димаря, призначеного для відведення продуктів згоряння. У таких умовах труба для лазні відіграє найважливішу роль, а її вибір здійснюється ще на етапі проектування споруди. Купити якісні димоходи для сауни та лазні можна на сайті saunashop.com.ua

Матеріали для створення димоходу в лазні та їх характеристики

Опалювальна система лазні виконує відразу кілька функцій, забезпечуючи підігрів повітря та створення затишної атмосфери всередині приміщення. Більшість печей, що використовуються для такого роду об’єктів, працює на твердому паливі, яке в процесі згоряння, крім тепла, виробляє величезну кількість чадного газу.

Виведення продуктів згоряння палива та запобігання їх проникненню всередину приміщення є найважливішим завданням, виконати яке покликаний димохід для лазні. Також важливо забезпечити правильний, у тому числі з точки зору пожежної безпеки, прохід труб через дах, тому обов’язково треба використовувати майстер флеш для димоходу. Його можна купити тут.

Вибір типу та моделі вивідної системи здійснюється на етапі проектування будівлі. При цьому величезну роль відіграє матеріал, з якого буде виконано канал, що виводить, а його вибір може відобразитися не тільки на вартості всього проекту, але і основних якостях системи в цілому.

Оптимальним варіантом для створення димаря є:

  • цегла;
  • металеві труби (однослойні або сендвіч-димарі).

Використання подібних матеріалів як основа для димоходу має свої тонкощі та нюанси, що підкреслюють особливості обраної системи. Цегляні димарі є довговічнішими, але вимагають періодичного обслуговування, без якого їх функціональність значно знижується. Зумовлені подібні особливості тим, що внутрішня поверхня каналу, що виводить, має нерівну структуру.

Внаслідок цього найменші тріщини в цеглі або опуклості розчину миттєво покриваються шаром сажі, яка поступово накопичується, погіршуючи тягу всередині труби. Крім того, будівництво цегляного димоходу пов’язане з великими матеріальними витратами, зумовленими покупкою вогнестійкого розчину та жароміцної цегли. До того ж, сучасні металеві печі для лазні мають вихід під сталеві димарі стандартного діаметра

Використання труб з нержавіючої сталі для лазні є кращим з фінансової точки зору. Крім того, створення повноцінної газовивідної системи не займає багато часу, хоч і вимагає докладання певних зусиль. Внутрішня поверхня металевого димаря є гладкою площиною, на якій сажі або іншим продуктам згоряння палива просто ніде прикріпитися. В результаті їх більшість виводиться назовні, залишаючи свої сліди лише в місцях з’єднання труб.

No Comments

Post A Comment