Як вирощувати горох посівний: вибір сорту, підготовка ґрунту, посів та догляд

Посівний горох – це однорічна бобова рослина, що являється важливим джерелом білка та інших поживних речовин. Він використовується в харчовій промисловості та може грати роль корму для тварин. Щоб горох посівний дав гарний врожай, варто ознайомитися з правилами його вирощування. Роздивимося всі головні моменти детальніше.

Вибір сорту

Перший крок у вирощуванні гороху – це вибір потрібного сорту. Є різні види гороху: зелений, цукровий, жовтий і так далі. Вибір сорту залежить від мети вирощування продукту та кліматичних умов конкретного регіону.

Підготовка ґрунту

Гороху потрібні легкі та родючі ґрунти з хорошою дренажною системою. Перед його посівом потрібно провести глибоку оранку, обов’язково внести органічні добрива – перегній або компост. Рівень кислотності землі не повинен бути більше 6-7 пунктів.

Посів

Горох потрібно сіяти навесні, коли ґрунт прогріється до 5-7 градусів. Ви можете робити рядки або ж користуватися широкорядним методом. Оптимальна глибина загортання насіння складає 4-5 сантиметрів. Норма висіву гороху залежить від його сорту та способу вирощування культури, становить від 80 до 120 кілограмів на гектар.

Догляд за рослинами

Горох потрібно регулярно поливати, а в особливості в періоди посухи. Однак уникайте перезволоження, тому що це призведе до гниття кореневої системи рослини. Протягом вегетаційного періоду варто проводити прополку та розпушування ґрунту, щоб його аерація покращилася.

Підживлення

Це рослина, яка фіксує азот з повітря завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями. Саме тому не потрібно користуватися великою кількістю азотних добрив. Для підвищення врожайності краще використовувати добрива на основі фосфору або ж калію.

Захист від захворювань та шкідників

Горох нерідко вражають різні хвороби – борошниста роса, фузаріоз, сіра гниль. Щоб попередити такі проблеми, важливо дотримуватись сівозміни та користуватися здоровим насінням. З такими шкідниками, як горохова попелиця, допоможуть боротися природні вороги або ж інсектициди.

Збір гороху проводять, коли стручки досягають зрілості, але ще не пересихають. У залежності від сорту терміни збору варіюються від сімдесяти до ста днів після посіву. Зібраний урожай слід сушити та зберігати в сухому місці.

Тепер ви знаєте про те, як правильно вирощувати посівний горох. Якщо ви будете робити все грамотно, то така культура дасть дійсно багатий врожай, тому ваша праця принесе гарні результати!

No Comments

Post A Comment